AKUPRESURA ŁÓDŹ, AKUPUNKTURA ŁÓDŹ,

SUCHE IGŁOWANIE ŁÓDŹ

Sprawdź

Akupresura w Centrum Medycznym Przychodnia Łódź


Poradnia Naturopatii

Sprawdź

Fizjoterapia w

Centrum Medycznym Przychodnia Łódź

Sprawdź

Suche igłowanie

W akupunkturze, która wywodzi się z tradycyjnych wschodnich systemów medycznych nakłuwa się z góry określone punkty w przypadku istnienia różnych dolegliwości. Zabieg ma na celu leczenie poprzez przywrócenie równowagi energii w organizmie.

Suche igłowanie natomiast skupione jest na leczeniu bólu mięśniowo-powięziowego. Suche igłowanie to nie akupunktura. Podczas terapii suchego igłowania celem terapeuty jest nakłucie mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Efektem pożądanym w terapii jest zmniejszenie napięcia oraz dolegliwości bólowych w tkance mięśniowej.

Efektem igłoterapii czy suchego igłowania jest rozluźnienie mięśni, a jednocześnie zmniejszenie lub całkowite zniesienie bólu. Wskazania do leczenia suchymi igłami to m.in. bóle pleców, bóle podłopatkowe, łokieć tenisisty czy bóle mięśni kończyn dolnych. Igłoterapia sucha nie boli i nie ma poważnych skutków ubocznych, należy jednak liczyć się z przeciwwskazaniami. Te to m.in. infekcje, nowotwory, zmiany skórne i otwarte rany, zaburzenia czucia, tętniaki, padaczki.

 

W nowoczesnej i kompleksowej fizjoterapii stosowanie suchego igłowania nie jest już samym dodatkiem do terapii manualnej, a staje się powszechnością. Zabieg suchego igłowanie wykonuje fizjoterapeuta. Suche igłowanie jest często mniej bolesne niż manualna praca z punktami spustowym kciukami albo łokciem.

Wskazania do stosowania akupresury odnotowuje się głównie w przypadku leczenia różnych chorób przewlekłych (astma, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego, depresjamigrenyalergie) oraz w szczególności w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia.

Przeciwskazaniami do stosowania tej metody są problemy skórne (grzybice, rany, choroby zakaźne skóry), ciąża, ostre infekcje, nowotwory, stan po zawale serca i z zakrzepicą tętnicy wieńcowej.

Wskazania do stosowania akupunktury to m.in.: migrena i inne zespoły bólu głowy, zaburzenia nerwów, korzeni nerwowych i splotów, choroby zwyrodnieniowe stawów, bóle i choroby kręgosłupa, uporczywe bóle psychogenne, stany po udarach mózgu.

Specjaliści osiągają sukcesy leczenia metodą akupunktury w celiakiach, chorobach Leśniowskiego– Crona czy chorobach alergologicznych.

Przeciwwskazania do stosowania akupunktury to m.in.: hemofilia, elektrostymulacja u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, choroby układu oddechowego i krążenia w okresie dekompensacji, czynna gruźlica, sarkoidoza.

Akupunktura w Centrum Medycznym Przychodnia Łódź


Neurochirurg lek. Przemysław Kloczkowski 

Kto wykonuje zabiegi akupresury, akupunktury czy suchego igłowania?

Zastawiałeś się kiedyś czym różnią się te terminy oraz co je łączy?

W czym pomagają?

Czy są skuteczne i bezpieczne?

Jakie są przeciwwskazania?

 

 

AKUPUNKTURA czy AKUPRESURA

Akupunktura stanowi jedną z najstarszych metod terapeutycznych– do zabiegów wykorzystuje... igły. Zyskała również szerokie uznanie jako alternatywa dla medycyny tradycyjnej (konwencjonalnej), którą wykorzystać można w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości. Igły stymulują proces przepływu krwi, dzięki czemu tlen oraz substancje odżywcze dopływają do wszystkich tkanek ciała. Sytuacja taka zapewnia organizmowi przywrócenie równowagi oraz wzmocnienie jego naturalnej zdolności do auto-regeneracji.

Akupunktura działa bez leków, jest bezpieczna, względnie tania i często skuteczna tam, gdzie inne metody zawodzą.

 

Akupresura z kolei wykorzystuje tzw. meridiany- określone miejsce na ciele, odpowiadające za energię oraz prawidłowe funkcjonowanie konkretnych organów. Akupresura jest prostszą w wykonaniu formą akupunktury, polegającej na nakłuwaniu specjalnymi igłami określonych miejsc na ciele.

W odróżnieniu od akupunktury, w akupresurze nie używa się igieł, a jedynie uciska się i rozciera konkretne miejsca, co doprowadzić ma do zmniejszenia bólu i pomocy w osiągnięciu efektu leczniczego.

Co ważne, akupresura nie wymaga tak szerokiej wiedzy oraz praktyki jak zabiegi nakłuwania (akupunktura). Zabiegi akupresury są często wykonywane przez specjalistów medycyny naturalnej czy specjalistów Poradni Naturopatii.

Jest metodą bezpieczną i nieinwazyjną. Regularne masaże akupresurowe przynoszą ulgę i poprawę funkcjonowania całego organizmu.

REJESTRACJA: 

poniedziałek- piątek 9:00-20:00

+48 730 533 007

Umów wizytę

90-406 Łódź,

ul. Piotrkowska 3

e-mail: przychodnia@przychodnialodz.pl

Centrum Medyczne Przychodnia Łódź

ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź