Dr n.med. Vyacheslav Brichkovskiy to absolwent łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurgii onkologicznej.
Doświadczenie jakim dysponuje dr Vyacheslav Brichkovskiy, pozwala mu w pełni profesjonalnie konsultować pacjentów Centrum Medycznego Przychodnia Łódź, jako chirurg onkolog.
Początku dokonań współczesnej chirurgii onkologicznej należy upatrywać w opisie leczenia raka piersi stworzonym przez W.S. Halsteda. Od tego czasu minęło 120 lat. Wspomniana metoda polegała na usunięciu ogniska pierwotnego nowotworu wraz z całym narządem i okolicznymi węzłami chłonnymi. Zabieg ten na wiele lat stał się kanonem leczenia nowotworów, jako tzw. operacja blokowa. Kolejny krok chirurgii onkologicznej stał się możliwy dzięki rozwojowi metod znieczulenia, prowadzenia pacjenta po operacji oraz popularyzacji wiedzy o zakażeniach i antybiotykoterapii, co umożliwiło przeprowadzanie długotrwałych zabiegów związanych z dużym ryzykiem zakażenia i istotną utratą krwi. Kolejnego postępu dokonano dzięki wprowadzeniu zabiegów odtwórczych i rekonstrukcyjnych. Metody te pozwalają na odtwarzanie usuniętych piersi z wykorzystaniem tkanek własnych pacjentek. Rozwój innych współpracujących z medycyną nauk doprowadził do opracowania składu metali i tworzyw sztucznych bezpiecznych i obojętnych dla organizmu, co umożliwia wytwarzanie coraz doskonalszych protez naczyniowych, kostnych i protez stosowanych jako wypełnienia ubytków tkanek. Współcześnie, istotnie spada liczba przypadków, w których konieczne jest wykonanie okaleczającej amputacji. W powierzchownych zmianach nowotworowych zlokalizowanych na skórze czy błonie śluzowej pomocne jest stosowanie kriochirurgii, czyli metody polegającej na zamrażaniu ciekłym azotem. Dzięki elektrochirurgii w niszczeniu powierzchownych zmian stosuje się z powodzeniem prąd wysokiej częstotliwości. W ostatnich latach stosuje się również sondy do śródoperacyjnego wykrywania promieniowania jonizującego. Pozwalają one na zlokalizowanie ognisk emitujących promieniowanie w sytuacjach, w których wcześniej podano izotop wychwytywany przez tkankę nowotworową. Chirurg Łódź. Chirurgia onkologiczna i jej postęp nie byłby możliwy bez ścisłej współpracy z innymi gałęziami onkologii. Rozwój radioterapii oraz wdrażanie radioterapii śródtkankowej pozwoliły na wykonywanie zabiegów mniej radykalnych, w których można liczyć na skuteczność skojarzenia miejscowej radioterapii z zabiegiem operacyjnym. We współczesnej onkologii istnieją również sytuacje, kiedy to dzięki rozwojowi chemioterapii i leczenia promieniami udało się całkowicie zrezygnować z onkologicznej operacji chirurgicznej (np. w przypadku płaskonabłonkowego raka odbytu).
poniedziałek- piątek 9:00-20:00