Mateusz Olasek - ZnanyLekarz.pl

UMÓW WIZYTĘ JUŻ DZIŚ ONLINE LUB TELEFONICZNIE

ortopeda łódź

WIZYTY:

 

WTOREK

15:00-20:00

 

ŚRODA
15:00- 20:00

 

CZWARTEK

15:00- 20:00

 

PIĄTEK

15:00-19:00

ZAKRES PRAC:

Terapie manualne:
- wg Mulligana

- FDM
Terapia Punktów Spustowych

Suche igłowanie

Pinoterapia

Terapia Punktów Spustowych z wykorzystaniem USG

Igłoterapia z wykorzystaniem USG

Masaże:
- rehabilitacyjne
- sportowe
- relaksacyjne
- limfatyczne

Terapie stawów skroniowo-żuchwowych

Hirudoterapia - leczenie pijawkami

Fizykoterapia

Kinezjotaping

Diagnostyka USG

Umów wizytę

Fizjoterapeuta z ponad 17-letnim doświadczeniem w zawodzie. Ponadto wykładowca w szkołach wyższych i policealnych na kierunkach zawodowych. Prowadzi fanpage'a Wykładowca z pasją. Współpraca nawiązana z Venol Atomówki Łódź, Ks Budowlani Łódź, amatorską ligą koszykówki CNBA Łódź oraz Warriors Łódź pozwala Mateuszowi na dodatkowe rozwijanie swoich umiejętności.
 

Chwile wolne mgr Mateusz Olasek (fizjoterapia Łódź) często wykorzystuje na doszkalanie samego siebie uczestnicząc w licznych operacjach neurochirurgicznych u boku swojego mentora i naszego neurochirurga

lek. Przemysława Kloczkowskiego. Ta wiedza, pozwala mu poznać anatomię i budowę ciała ludzkiego z innej perspektywy. Profesjonalista pod każdym względem.

 

mgr Mateusz Olasek

TERAPIA MANUALNA

To wyspecjalizowany obszar fizjoterapii, w którym wykorzystuje się różnego rodzaju techniki manualne i ćwiczenia terapeutyczne w celu łagodzenia i eliminowania bólu mięśniowo-szkieletowego oraz  poprawy ruchomości stawów i rozluźnienia tkanek. Konsekwentna i umiejętna terapia manualna połączona z ćwiczeniami i edukacją pacjenta ma kluczowe znaczenie w szybkim powrocie do zdrowia.

 

Na czym polega terapia manualna?

 

Terapia manualna jest popularną metodą usprawniania wykorzystywaną w leczeniu schorzeń układu ruchu, głównie przy chorobach kręgosłupa i zwyrodnieniach stawów. Ma na celu pobudzenie i rozgrzanie mięśni oraz poprawę przewodnictwa nerwowego. W terapii manualnej wykorzystuje się różnego rodzaju chwyty i uciski stymulujące mięśnie i stawy. Do najczęściej stosowanych technik terapii manualnej należą: masaż, stretching, manipulacja i mobilizacja stawów, neuromobilizacja, mobilizacja tkanek miękkich, terapia punktów spustowych.

 

Kiedy wskazane jest leczenie manualne?

 

Metoda leczenia jest stosowana w leczeniu zaburzeń ruchowych, które powodują ból i zmniejszony zakres ruchu. Są to m.in.:

ograniczenie zakresu ruchu np. na tle zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych lub urazowych;

upośledzenie ruchowe spowodowane osłabieniem lub skróceniem mięśni;

dysfunkcje mięśniowe i powięziowe;

zaburzenie ruchomości w stawie;

dolegliwości bólowe kręgosłupa, w tym kręgozmyk, dyskopatia;

bóle mięśni;

wady postawy

napięciowe bóle tułowia i głowy, bóle migrenowe;

drętwienie kończyn i palców;

rwa barkowa, rwa kulszowa;

zaburzenia napięcia mięśni okolic miednicy.

 

Po zmniejszeniu bólu i poprawie ruchomości stawów dzięki zastosowaniu terapii pacjentowi łatwiej jest odzyskać normalne wzorce ruchowe i przywrócić maksymalne funkcje. Obecne badania wykazały, że terapia manualna, w połączeniu z ćwiczeniami terapeutycznymi daje najbardziej korzystne dla pacjenta rezultaty. Dlatego manualną terapię należy stosować w połączeniu z ćwiczeniami podczas całego procesu leczenia.

 

Przeciwwskazania do terapii manualnej:

 

Tego rodzaju terapia jest zazwyczaj przeciwwskazana, gdy upośledzenie ruchu jest spowodowane nadmierną ruchomością stawów. Przeciwwskazaniami są też: świeże urazy mechaniczne tkanek, procesy chorobowe w obrębie skóry lub okolicznych tkanek, w tym nowotwory, zapalenie stawów, świeże złamania kości, zaawansowana osteoporoza, gruźlica kości, brak możliwości współpracy pacjenta z fizjoterapeutą.

 

Korzyści z terapii manualnej:

Terapia manualna ma wiele korzyści m.in:

Łagodzenie i eliminacja bólu;

Zwiększenie ruchomości stawów i zakresu ruchu;

Regeneracja tkanek;

Poprawa stabilności i rozciągliwości tkanek;

Zmniejszenie stanu zapalnego tkanek miękkich;

Zmniejszenie napięcia mięśni;

Ułatwienie terapii ruchowej.

 

Terapia manualna- jak wygląda wizyta?

 

Fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, zbiera historię objawów wraz z określeniem, jakie czynności nasilają lub łagodzą objawy, analizuję postawę ciała, poruszanie się pacjenta, siłę mięśniową. Następnie wykonuje dokładne badanie palpacyjne wybranej okolicy, które polega na dotykaniu, uciskaniu, oglądaniu stanu skóry i sprawdzaniu napięcia tkanek. Po tych czynnościach stosuje odpowiednie techniki chwytu, nacisku, które mają na celu przywrócenie prawidłowego napięcia tkanek, aby zmniejszyć dyskomfort i dolegliwości bólowe. Ważnym elementem wspomagania są ćwiczenia do wykonywania w domu przez pacjenta, które terapeuta pokaże w gabinecie. Edukacja pacjenta jest kluczowa w całym procesie terapii.

 

Czy terapia manualna pomaga na kręgosłup?

 

Bóle kręgosłupa i zwyrodnienia w jego obrębie to dolegliwości, które dokuczają coraz większej grupie osób. Problem jest bardzo złożony. Siedzący tryb życia, zbyt mała aktywność fizyczna, nieprzywiązywanie właściwej wagi do ćwiczeń rozciągających czy wzmacniających mięśnie kręgosłupa to tylko niektóre przyczyny schorzeń układu ruchu. Terapia prowadzona przez fizjoterapeutę jest skuteczną metodą pozwalającą pacjentowi poprawić jakość życia, w szczególności poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych.

 

Źródło:
https://www.medistore.com.pl/a/fizjoterapia-terapia-manualna

FIZJOTERAPEUTA ŁÓDŹ

 

FIZJOTERAPEUTA MANUALNY ŁÓDŹ

REJESTRACJA: 

poniedziałek- piątek 9:00-20:00

+48 730 533 007

Umów wizytę

90-406 Łódź,

ul. Piotrkowska 3

e-mail: przychodnia@przychodnialodz.pl

Centrum Medyczne Przychodnia Łódź

ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź