Zobacz więcej

Rehabilitacja w domu- ZALETY:

Rehabilitacja w warunkach domowych nie odbiega jakością od tej wykonywanej w przychodniach czy ośrodkach rehabilitacji. Nasz rehabilitant wyposażony jest w odpowiedni sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie zabiegów, ćwiczeń czy masaży.

 

Rehabilitacja w domy pacjenta do zawsze indywidualne podejście i indywidualna praca z pacjentem. Czas przeznaczony na zabiegi rehabilitacji jest czasem wyłącznie poświęconym konkretnemu pacjentowi. Wizyty domowe są wolne od wstydu, który mógłby pojawić się w ośrodku rehabilitacji, dom jest także środowiskiem, które mocniej motywuje do pracy, jest bezpiecznym środowiskiem. Wizyty domowe to także brak kosztów dojazdów oraz oszczędność czasu pacjenta.

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z zabiegami rehabilitacji w warunkach domowych oraz zaproponujemy możliwie najbliższy termin.

Czego spodziewać się po wizytach terapeuty?

Nasz specjalista po przyjeździe do domu Pacjenta jest w stanie wykonać wiele terapii i zabiegów z zakresu fizjoterapii.

Podczas pierwszej wizyty w domu pacjenta rehabilitant ustala indywidualny plan rehabilitacji pacjenta. Przeprowadzane jest tzw. badanie funkcjonalne oraz szeroki wywiad dotyczący jednostki chorobowej w celu oceniania i opisanie stanu pacjenta. Wykonuje badania czynnościowe narządów ruchu oraz inne niezbędne do określenia plany fizjoterapii. Następnie określany jest rodzaj ćwiczeń i zabiegów oraz ich częstotliwość. Fizjoterapeuta jest w stanie wykonać następujące terapie i zabiegi takie jak:

- praca indywidualna z pacjentem

- terapia manualna

- masaż leczniczy, klasyczny, sportowy, relaksacyjny.

Istnieje także możliwość wykonywanie części zabiegów fizykalnych czyli fizykoterapii.

NFZ a rehabilitacja domowa

Rehabilitacja jest konieczna dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na komfortowe, samodzielne życie. Chociaż większość pacjentów udaje się na rehabilitację do gabinetu specjalisty, istnieje również możliwość skorzystania z pomocy w zaciszu domowym.

Na taką opcję można liczyć również korzystając z rehabilitacji w ramach NFZ. Aby mieć pewność, że możesz skorzystać z takiej formy rehabilitacji, powinieneś otrzymać od swojego lekarza adnotację, że możesz korzystać z takiej formy pomocy. Niestety rehabilitacja domowa na NFZ często ma ograniczenia czasowe: u większości pacjentów nie trwa dłużej niż kilka tygodni, z ograniczonym czasem obecności rehabilitanta.

Rehabilitacja w warunkach domowych przysługuje osobom, które nie mogą poruszać się samodzielnie lub wymaga to dużego wysiłku.

Są to zwłaszcza pacjenci, borykający się z następującymi problemami, tj. uszkodzenia centralnego układu nerwowego, uszkodzenia mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego, pacjenci po urazach nóg, stawów biodrowych czy kolanowych, pacjenci w stanie wegetatywnym, chorzy na chorobę Parkinsona, reumatoidalne zapalenie stawów, rdzeniowy zanik mięśni, itp.

Pacjent nie mogący się poruszać samodzielnie nie jest pozbawiony możliwości pracy z fizjoterapeutą. Często powodem rezygnacji z zabiegów fizjoterapeutycznych jest właśnie kłopot z dotarciem do placówek czy oddziałów rehabilitacji. Chcielibyśmy upewnić naszych pacjentów, że nasi fizjoterapeuci oferują profesjonalną rehabilitację domową z dojazdem do pacjenta.

Rehabilitacja w warunkach domowych nie odbiega jakością od tej wykonywanej w przychodniach czy ośrodkach rehabilitacji.

Rehabilitacja w domu pacjenta

Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest dla pacjenta, który z przyczyn zdrowotnych nie porusza się samodzielnie i nie ma możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej, która udziela świadczeń w trybie ambulatoryjnym (poradnia czy ośrodek rehabilitacji, gabinet rehabilitacji).

REJESTRACJA: 

poniedziałek- piątek 9:00-20:00

+48 730 533 007

Umów wizytę

90-406 Łódź,

ul. Piotrkowska 3

e-mail: przychodnia@przychodnialodz.pl

Centrum Medyczne Przychodnia Łódź

ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź
ortopeda łódź, rehabilitacja łódź, fizjoterapia łódź, neurochirurg łódź, chirurg łódź, onkolog łódź, masaż łódź, logopeda łódź, neurologopeda łódź